محصولات بنز

محصولات اصلی بنز

موتور

و لوازم مرتبط

محصولات

اکسل

و دیفرانسیل

محصولات

گیربکس

و لوازم مرتبط

محصولات

شاسی

و زیر بندی

محصولات

بلبرینگ

و کاسه نمد

محصولات

لاستیک

روغن, لنت و تسمه

محصولات

لوازم بادی

و لوازم مرتبط

محصولات

بدنه

و لوازم مرتبط

محصولات

گاردان

و لوازم مرتبط

محصولات

تصور کنید قرار است محلوله ای از مواد غذایی به شهر شما وارد شود، اگر وسیله نقلیه مناسبی وجود نداشته باشد این مواد هرگز به دست شما نمی رسند! این موضوع می تواند نگران کننده باشد! به همین دلیل کامیون بنز یکی از وسایلی است که بخش بسیار مهمی از زندگی مدرن امروزی را تشکیل می دهد و وجود آن برای حمل و نقل جاده ای مد نظر قرار دارد. از این وسیله نقلیه می توان برای حمل و نقل بسیاری از وسایل جانبی استفاده کرد.
با توجه به این موضوع که اگر کامیون در بین جاده ها خراب شود، محل مناسبی برای رفع مشکلات آن وجود ندارد، بازدید دوره ای از لوازم یدکی کامیون بنز اهمیت بسیار زیادی دارد و خطر بروز تصادفات جاده ای را به میزان زیادی کاهش می دهد. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که لوازم یدکی یک اصطلاح پوششی است و به طور دقیق مشخص نمی کند که منظور از این لوازم چیست! در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتر را در مورد لوازم یدکی کامیون بنز در اختیار شما قرار دهیم!

لوازم یدکی کامیون بنز شامل چه مواردی می شود؟

همانطور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم لوازم یدکی کامیون بنز شامل قطعات متعددی می شوند که به شرح زیرند:
موتور
اکسل
گیربکس
شاسی
بلبرینگ
لاستیک, روغن, لنت و ترمز
لوازم بادی
بدنه
گاردان
هر یک از این قطعات وظیفه مهمی را بر عهده دارند و اگر در عملکرد آنها اختلال وارد شود کامیون بنز دیگر نمی تواند به خوبی حرکت کند و همین امر خطر بروز مشکلات را در بین جاده ها افزایش می دهد.

موتور قلب کامیون بنز است!

وقتی صحبت از لوازم یدکی می شود بی شک یکی از قطعاتی که به ذهن خطور می کند موتور کامیون است. بسیاری از کارشناسان این حوزه بر این عقیده هستند که موتور قلب کامیون است و اگر می خواهید خون در رگ های کامیون تان جریان داشته باشد، باید به سلامت موتور کامیون توجه داشته باشید. لوازمی مانند اکسل و دیفرانسیل در موتور کامیون به کار می روند و سبب می شوند تا موتور به خوبی کار کند. قطعات مهمی که در دل موتور کامیون ( که یکی از مهمترین لوازم یدکی کامیون بنز است) وجود دارند به شرح زیرند:
• بلوک سیلندر، سیلندر، سر سیلندر، واشر سیلندر، بوش سیلندر
• واتر پمپ
• پیستون
• میل لنگ
• کارتر
• سوپاپ، میل سوپاپ یا میل بادامک
• شمع
• تسمه تایم
• فلایویل
• شاتون
• رینگ پیستون
• پمپ روغن
• توربو شارژر
• موتور استارت

بدنه کامیون بنز بسیار مهم است!

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بدنه کامیون یکی از لوازم یدکی کامیون بنز است که اهمیت آن به اندازه اهمیت دیگر لوازم یدکی است. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا بدنه کامیون یکی از لوازم یدکی بسیار مهم است! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بدنه نقشه محافظت از تمامی قطعاتی را دارد که درون کامیون وجود دارد. اگر این بدنه از مواد با کیفیت درست نشده باشد خطر آسیب به قسمت های داخلی کامیون از جمله موتور ( یا قلب تپنده کامیون بنز) وجود دارد. به همین دلیل تمام صاحبان کامیون باید به این موضوع اهمیت بدهند و بدنه کامیون خود را از مراکز معتبر تهیه کنند.
لاستیک کامیون بنز را با دقت فراوان انتخاب کنید!

لاستیک کامیون بنز را با دقت فراوان انتخاب کنید!

لاستیک کامیون یکی دیگر از لوازم یدکی کامیون بنز است که حکم پاهای کامیون را دارد. اگر لاستیک دارای فاکتورهای مهم برای حمل و نقل بین جاده ای نباشد، به زودی دچار فرسودگی می شود. نگاهی به آمارهای تصادفات نشان می دهد که لاستیک های فرسوده و ساییده شده یکی از دلایل اصلی تصادفات مرگبار هستند. به طور متوسط طول عمر لاستیک کامیون بین 3 تا 6 سال است. با این وجود، بازدید دوره ای از لاستیک کامیون اهمیت بسیار زیادی دارد.

هر چند وقت یکبار باید کامیون بازدید شود؟

همانطور که در بالا در رابطه با لوازم یدکی کامیون بنز به آن اشاره کردیم، بازدید دوره ای از کامیون اهمیت زیادی در حفظ امنیت کامیون و جلوگیری از بروز تصادفات جاده ای دارد. اکنون سوال این است که هر چند وقت یکبار باید کامیون خود را برای بررسی دوره ای نزد تعمیر کاران حرفه ای ببریم! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تمامی کامیون داران باید سالی یکبار کامیون خود را برای بررسی دوره ای ببرند! این امر نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر کامیون و کارکرد درست آن دارد.

لوازم یدکی کامیون بنز را از کجا سفارش دهیم؟

اگر شما صاحب کامیون بنز هستید و به دنبال مرکز معتبری برای خرید لوازم یدکی کامیون بنز هستید؛ می توانید خرید خود را از سایت ماشین آپ انجام دهید. همچنین، در زمان خرید می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی این مرکز بهره مند شوید و در پایان محصول مناسبی را سفارش دهید.