محصولات دانگ فنگ

محصولات اصلی دانگ فنگ

موتور

و لوازم مرتبط

محصولات

اکسل

و دیفرانسیل

محصولات

گیربکس

و لوازم مرتبط

محصولات

شاسی

و زیر بندی

محصولات

بلبرینگ

و کاسه نمد

محصولات

لاستیک

روغن, لنت و تسمه

محصولات

لوازم بادی

و لوازم مرتبط

محصولات

بدنه

و لوازم مرتبط

محصولات

گاردان

و لوازم مرتبط

محصولات

آشنایی با لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ!

وقتی صحبت از کامیون دانگ فنگ می شود، اولین سوالی که ممکن است به ذهن خطور کند این است که لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ شامل چه قطعاتی می شوند! همانطور که به ظاهر کامیون نگاه می کنید، می توانید حدس بزنید یک کامیون حداقل از 1000 قطعه درسته شده است و هر کدام از این قطعات وظایف خاصی را دارند. در غیر این صورت کامیون نمی تواند به خوبی کار کند و به زودی دچار مشکل می شود! اگر می خواهید برای خرید لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ اقدام کنید، توصیه ما به شما این است، به عنوان مشتری هوشمندی که در قرن بیست و یکم زندگی می کنید، اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید. در ادامه به معرفی لوازم یدکی مهم کامیون دانگ فنگ می پردازیم!

کامیون ها به چند دسته تقسیم بندی می شوند؟

وزن کامیون فاکتور اصلی برای مشخص نمودن نوع کامیون است. در واقع، کامیون ها با توجه به وزنشان به سه دسته کامیون سبک، کامیون متوسط و کامیون سنگین تقسیم می شوند. همانطور که می دانید کامیون ها قرار است وسایل و ابزارهای سنگین را جا به جا کنند. بنابراین، فلزی که در ساخت آنها به کار می رود باید استحکام بالایی داشته باشد. آلومینیوم یکی از فلزاتی است که بسیار مستحکم است و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. به همین دلیل در ساختار کابین و پوسته بیرونی کامیون از آلومینیوم استفاده می شود.

هود و گلگیر جلویی کامیون دانگ فنگ که از بخش های مهم این وسیله به شمار می رود از جنس پلاستیک با دوام یا فایبر گلاس هستند. پلاستیک به کار رفته در این قطعات باید دوام بالایی در برابر ضربه و فشار داشته باشد، در غیر اینصورت به زودی از بین می رود و این موضوع می تواند امنیت کامیون را به خطر بیاندازید. آینه های بیرونی، توری های رادیاتور و دستگیره های کامیون دانگ فنگ از جنس استیل ضد زنگ هستند.

معرفی لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ

اگر بخواهیم به تمامی لوازم یدکی (که ساختار کامیون دانگ فنگ بر اساس آنها شکل گرفته است) اشاره کنیم شاید باید هزاران صفحه در موردشان توضیح دهیم و ممکن است این موضوع از حوصله کاربر این مقاله خارج باشد. به همین دلیل، در ادامه به معرفی لوازم یدکی مهم این کامیون می پردازیم.

شاسی کامیون دانگ فنگ

شاسی کامیون دانگ فنگ بخش مهمی از لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ است. شاسی مانند یک سکو عمل می کند که قطعات دیگر کامیون دانگ فنگ بر روی آن سوار می شوند. قطعاتی که بر روی شاسی قرار می گیرند به شرح زیرند:

  • محورها
  • موتور
  • کابین
  • مخزن سوخت
  • سیستم تعلیق
  • فرمان
  • باتری

شاسی می تواند در اندازه و شکل کامیون اثر بگذارد.

موتور کامیون دانگ فنگ

موتور کامیون دانگ فنگ حکم قلب کامیون را دارد. اگر موتور به خوبی کار کند می تواند کامیون را در جاده ها به راحتی حرکت دهد. یک موتور از قسمت های متعددی ساخته شده است که مهمترین بخش های آن سیلندر، دیفرانسیل و پیستون هستند. سیلندر در مرکز موتور قرار گرفته است و وظیفه اصلی آن نگهداری و برقراری ارتباط بین قطعات مختلف موتور است. پیستون از تماس و اصطکاک با سیلندر موتور جلوگیری می کند. دیفرانسیل قدرت موتور را به چرخ های کامیون انتقال می دهد.

گیربکس کامیون دانگ فنگ

یکی دیگر از بخش های مهم در لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ گیربکس کامیون دانگ فنگ است. گیربکس به تنظیم دور موتور کمک می کند و سبب می شود تناسبی میان سرعت موتور و چرخ ها به وجود بیاید. اگر گیربکس به خوبی عمل نکند، خطر بروز تصادفات شدید در جاده ها افزایش پیدا می کند. در نتیجه اگر فکر می کنید که گیربکس کامیون دانگ فنگ شما به خوبی کار نمی کند و نیاز به تعویض دارد، توصیه ما به شما این است که به فروشگاه ماشین آپ سر بزنید!

بررسی منظم گیر بکس یکی از نکاتی است که تمامی کامیون دارها باید به آن توجه داشته باشند. تعویض روغن گیربکس به کارکرد درست آن کمک می کند و استفاده از دستگاه تعویض روغن گیربکس این کار را ساده تر می کند.

سپر کامیون دانگ فنگ

سپر بخشی از لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ است که نقش مهمی در کارکرد درست کامیون دارد. این وسیله در قسمت جلوی کامیون و در زیر مشبک جلویی قرار داده می شود. سپر مانند ضربه گیر عمل می کند و ضربه های وارده به کامیون را کنترل می کند. این امر نقش مهمی در حفاظت از کامیون و کاهش هزینه های نگهداری از آن دارد.

گاردان کامیون دانگ فنک

گاردان از جمله لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ است و وظیفه اصلی آن انتقال نیرو و گشتاور از گیربکس به دیفرانسیل است. میله گاردان از جنس فولاد است و ظاهری قطور، محکم و کاملا صاف دارد. در دو سر این میله چهار شاخه وجود دارد که یک سر آن به شفت گیر بکس و سر دیگر آن به دنده پیستون دیفرانسیل متصل می شود.

لاستیک کامیون دانگ فنگ

اگر بخواهیم به قدرت حرکت کامیون دانگ فنگ اشاره کنیم، بی شک لاستیک کامیون از جمله ابزارهایی است که باید آن را در نظر داشته باشیم و به عنوان لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ در نظر بگیریم. لاستیک باید از پلاسیتک مرغوب ساخته شده باشد تا بتواند وزن کامیون را تحمل کند. در غیر اینصورت به زودی دچار اصطکاک می شود و همین امر خطر بروز تصادفات ناشی از لغزش را بالا می برد.برای خرید لاستیک کامیون دانگ فنگ می توانید از سایت ماشین آپ اقدام به خرید نمایید.

لوازم یدکی دیگر کامیون دانگ فنگ

اگر بخواهیم به لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را مد نظر داشته باشیم:

کامیون ها نیاز به بازبینی دارند!

یکی از نکات مهمی که کامیون دارها باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند بازبینی دوره ای از قطعات کامیون است. این کار سبب می شود قطعات فرسوده و یا خراب کامیون شناسایی شوند و به موقع برای تعویض و یا تعمیر آنها اقدام گردد.

خرید لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ

تمامی افراد به دنبال لوازم یدکی با کیفیت هستند تا بتوانند امنیت کامیون خود را تضمین کنند. اگر می خواید لوازم یدکی کامیون دانگ فنگ را خریداری کنید، می توانید به فروشگاه ماشین آپ مراجعه کنید.